cysterna

Silniki hydrauliczne

Silniki hydrauliczne zmieniają energię cieczy w energię mechaniczną w ruchu obrotowym. Jest to praca odwrotna do działań pomp hydraulicznych. Silniki hydrauliczne są urządzeniami wysokomomentowymi i wolnoobrotowymi, wykorzystywanymi m.in. w maszynach przemysłowych i rolniczych, czyli wszędzie tam, gdzie potrzebna jest duża moc do pracy. W naszej ofercie posiadamy bogaty wybór modeli najwyższej jakości o różnych parametrach i dostosowanych do Twoich potrzeb.

Zalety silników hydraulicznych

Silniki hydrauliczne znajdują szerokie zastosowanie w układach rozruchowych wielu maszyn. Wytrzymała konstrukcja pozwala na długą żywotność oraz niezmienne działanie urządzenia. Charakteryzują się stałym i wysokim momentem obrotowym, a także stosunkowo cichą i płynną pracą. Nawet przy niskich obrotach wyróżniają się bardzo dobrą sprawnością. Zamknięty obieg płynu roboczego powoduje odpowiednie działanie bez konieczności dolewania oleju. Różne modele silników hydraulicznych pozwalają dopasować jednostkę napędową do indywidualnych wymagań i potrzeb.

Rodzaje silników hydraulicznych w naszej ofercie.

Silniki hydrauliczne dostępne w naszym asortymencie można podzielić na trzy podstawowe rodzaje:

  • orbitalne;
  • tłoczkowe;
  • zębate aluminiowe.

Każdy z nich różni się i rekomendowany jest do innych zastosowań. Nasi specjaliści chętnie pomogą dopasować odpowiedni model silnika hydraulicznego zarówno do układów otwartych, jak także zamkniętych. Bierzemy pod uwagę wszelkie niezbędne parametry i właściwości, aby zagwarantować niezawodną oraz wytrzymałą pracę urządzenia.

© Copyright 2016 Mechanix MD | Polityka cookies | Realizacja: PRO-NET