cysterna

Do chłodnic

Masz pytania?

dymek czatuZapytaj o produkt!

Węże do chłodnic

Węże do chłodnic są istotnym elementem odpowiadającym za zapewnienie optymalnej temperatury pracy innych zespołów np. silnika. Odpowiadają za przepływ płynu chłodniczego między elementami całego układu, odprowadzają także nadmiar ciepła. Jeśli przewody stają się nieszczelne lub ulegają uszkodzeniu, mogą spowodować wyciek płynu chłodniczego, co doprowadzi do przegrzania silnika i jego awarii. Warto zainwestować w węże do chłodnic najlepszej jakości od renomowanych producentów. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty.

Właściwości węży do chłodnic

Węże do chłodnic wykonane są z wytrzymałej gumy, wzmocnionej najczęściej oplotami tekstylnymi. Warstwa wewnętrzna przystosowano do transportowania wody z glikolem lub gorącej wody. Mogą pracować w temperaturach od –40°C do +120°C. Odporne są na warunki atmosferyczne i starzenie. Aby dobrać odpowiednie węże do chłodnic należy sprawdzić najpierw takie informacje jak: szerokość wewnętrzna oraz zewnętrzna, ciśnienie robocze i rozrywające, długość, grubość. Niezbędne normy gwarantują bezpieczeństwo pracy, niezawodność, a także odpowiednią wydajność.

Zastosowanie węży do chłodnic

Węże do chłodnic mają szerokie zastosowanie zarówno w układach samochodowych, jak i przemyśle (do chłodnic powietrza, agregatów prądotwórczych itp.). Mogą być wykorzystywane tam, gdzie emituje się ciepło oraz w procesach technologicznych, podczas których trzeba utrzymać bardzo niską temperaturę. Nasi specjaliści pomogą dobrać odpowiedni model węża do konkretnego typu chłodnicy, a także inne niezbędne części m.in. złączki hydrauliczne.

Tresc "Charakterystyka"

Tresc "dane techniczne"

© Copyright 2016 Mechanix MD | Polityka cookies | Realizacja: PRO-NET