cysterna

Siłowniki

Masz pytania?

dymek czatuZapytaj o produkt!

Siłowniki hydrauliczne w naszej ofercie mają budowę teleskopową. Wykorzystywane są głównie do wywrotu przyczep np. rolniczych, pojazdów budowlanych lub dostawczych. Siłowniki składają się z kilku wysuwających się cylindrów. Montowane są jeden na drugim malejąco. Po podłączeniu ciśnienia olej znajdujący się w środku powoduje wysuwanie się cylindrów. Natomiast powrót teleskopu do pozycji wyjściowej następuje samoistnie pod wpływem ciężaru np. przyczepy. Rozwiązanie to umożliwia odpowiedni wysoki wysuw przy dość krótkiej budowie.

Rodzaje siłowników – nasza oferta

W naszej ofercie znajdują się siłowniki przeznaczone do wywrotu przyczep o zróżnicowanych parametrach takich jak: długość całkowita oraz po rozłożeniu, grubość i skoki tłoczysk, rodzaje zastosowanych gwintów. Na rynku dostępnych jest wiele modeli przyczep, które różnią się między sobą specyfikacją i budową. Dlatego też takie części należy dobierać indywidualnie w zależności od zaleceń producenta. Siłowniki hydrauliczne mogą składać się z 2, 3, 4 a nawet 5 cylindrów. Wszystkie nasze produkty wyróżniają się bardzo mocną konstrukcją o niezawodnym działaniu.

Pomoc w doborze siłowników

Dobór odpowiedniego siłownika do konkretnego modelu przyczepy może okazać się skomplikowany. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie, zachęcamy do kontaktu. Każdy oferowany przez nas siłownik posiada wzmacniane uszczelnienie wykorzystane do jego budowy.Oferujemy siłowniki wyłącznie sprawdzonych producentów. Jeśli cenisz sobie trwałość i wysoką jakość produktów, a tym samym niezawodność oraz bezpieczeństwo pracy, to wybierz siłowniki lub inne produkty hydrauliki siłowej (chłodnice, szybkozłącza, silniki hydrauliczne) z naszej oferty.

Zalety siłowników hydraulicznych

Montaż siłowników często wiąże się z pewnym dylematem: czy wybrać siłowniki hydrauliczne czy pneumatyczne? Siłowniki hydrauliczne znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie występują spore obciążenia. Duża siła z jaką mogą pracować tego typu siłowniki, to jedna z największych ich zalet. Z tego powodu siłowniki hydrauliczne stosuje się w maszynach budowlanych (dźwigach, koparkach, żurawiach), rolniczych czy też przemysłowych (wyciskarki, belownice). Ponadto, siłowniki hydrauliczne są trwałe i niezawodne. W krótkim czasie potrafią osiągnąć wysoki moment rozruchowy. Dzięki cieczy hydraulicznej, którą najczęściej jest olej, mają zdolność samoistnej konserwacji wszystkich elementów własnych. Poziom obciążenia siłowników hydraulicznych można kontrolować w prosty sposób, przy pomocy ciśnieniomierza.

Oferowane przez nas wysokiej jakości siłowniki hydrauliczne gwarantują efektywną i bezawaryjną pracę przez długi czas. Realizujemy również usługę naprawy siłowników hydraulicznych.

Siłowniki jednostronne oraz dwustronne

Poza siłownikami teleskopowymi, wykorzystywanymi przede wszystkim do wywrotu przyczep, posiadamy również siłowniki jednostronne oraz dwustronne. Siłownik jednostronny, nazywany także nurnikowym, stosowany jest w maszynach rolniczych (ciągniki, opryskiwacze, ładowacze), budowlanych (koparki, zamiatarki), komunalnych (pługi śnieżne) czy też przemysłowych. Siłowniki dwustronne przekazują napęd w obie strony: tam i z powrotem. Montowane są przede wszystkim w urządzeniach budowlanych, takich jak żuraw, w których niezbędna jest kontrola ruchu maszyny w dwóch, przeciwległych kierunkach (np. góra – dół).

Tresc "Charakterystyka"

Tresc "dane techniczne"

Pliki do pobrania

© Copyright 2023 Mechanix MD | Polityka cookies | Realizacja: PRO-NET