cysterna

Złącza pneumatyczne

Złącza pneumatyczne są popularnymi i niezbędnymi elementy w każdej instalacji, w której występuje sprężone powietrze. Dzięki nim bez problemu można szybko, łatwo i szczelnie podłączyć różne rodzaje przewodów czy węży do powietrza z odbiornikami. Są powszechnie wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu, czy budowach maszyn, w których stosuje się instalacje pneumatyczne, hydrauliczne czy wodne. Złącza charakteryzują się prostą konstrukcją i uniwersalnością. Nie wymagają żadnych narzędzi do ich montażu, instaluje je się ręcznie.

Rodzaje złączy pneumatycznych: szybkozłącza, wtykowe

W ofercie naszego sklepu posiadamy bogaty wybór różnych modeli złączy pneumatycznych. Znajdziesz zarówno takie w formie prostej, przelotowej, kątowej, jak i grodziowej. Złącza można podzielić na te, które posiadają gwint zewnętrzny lub wewnętrzny, a także obrotowe, trójniki (typu T i Y) oraz czwórniki. Tak duży wybór modeli pozwala lepiej dostosować je do istniejących systemów. W naszej ofercie szczególnie popularne są złączki wtykowe i szybkozłącza, które pozwalają na wielokrotne, szybki oraz wygodne łączenie np. przewodów, zapewniając przy tym prawidłowe uszczelnienie.

Właściwości złączy pneumatycznych

Złącza pneumatyczne wykonuje się ze stali, mosiądzu lub plastiku. Każdy z tych materiałów stosuje się w innych układach, w zależności od przeznaczenia. Złącza mosiężne najczęściej stosuje się w instalacjach sprężonego powietrza, natomiast stalowe są bardziej odporne na wysokie ciśnienie, a plastikowe charakteryzują się lekkością i łatwością w montażu. Niezwykle duży wybór rozmiarów, gwintów czy materiałów pozwala lepiej dobrać odpowiednie złącza. Wybierając konkretny typ należy kierować się jego przeznaczeniem, zakresem ciśnień pracy, zasadami techniki.

© Copyright 2016 Mechanix MD | Polityka cookies | Realizacja: PRO-NET