cysterna

Do wody i powietrza

Masz pytania?

dymek czatuZapytaj o produkt!

Węże do powietrza i wody

Węże do powietrza oraz wody są bardzo uniwersalne i znajdują zastosowanie w wielu branżach. Wykonuje się je m.in. z gumy, miękkiego PVC, poliuretanu lub polietylenu. Dodatkowo węże można wzmocnić oplotem tekstylnym, spiralą z tworzywa lub stali, a także kordem. Zapewniają efektywne przesyłanie sprężonego powietrza, wody lub innych nieagresywnych substancji chemicznych. Charakteryzują się dużą wytrzymałością, nawet w trudnych warunkach pracy oraz zwiększoną elastycznością. W naszej ofercie znajdziesz węże do powietrza o różnych rozmiarach oraz grubościach ścianek.

Zachęcamy do zapoznania się z bogatym asortymentem węży hydraulicznych oraz pneumatycznych.

Zastosowanie węży do powietrza i wody

Węże do powietrza i wody wykorzystuje się do doprowadzania powietrza w sprężarkach i innych narzędziach pneumatycznych. Świetnie sprawdzają się także do transportowania wody gorącej oraz chłodnej, ścieków czy innych łagodnych cieczy, granulatów, proszków. Ze względu na elastyczność i trwałość przewodów używa się ich nie tylko w warsztatach i zakładach, wykorzystujących narzędzia pneumatyczne, lecz także przy ciężkich maszynach budowlanych oraz maszynach przemysłowych.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu węża do powietrza i wody?

Zanim dokonasz zakupu węża do powietrza, wody lub innych cieczy, warto sprawdzić kilka istotnych parametrów, takich jak odpowiednia średnica zewnętrzna i wewnętrzna, grubość, zastosowanie, a także dozwolone ciśnienie oraz temperatura. Aby zadbać o jak największe bezpieczeństwo podczas regularnej eksploatacji, posiadamy produkty spełniające wszelkie normy, wykonane ze specjalnych mieszanek materiałów.

Przemysłowe węże wody i innych cieczy

W naszej ofercie znajdują się wysokiej jakości przemysłowe węże do wody czy też innych rodzajów cieczy. Węże do wody wykorzystywane są do transportu wód użytkowych, przemysłowych czy też szamba oraz w maszynach asenizacyjnych, rolniczych, komunalnych. Węże stosowane w przemyśle spożywczym powinny spełniać określone normy i posiadać niezbędne atesty. Muszą być wykonane z materiałów dopuszczonych do kontaktu z żywnością. Tego typu węże znajdują zastosowanie w zakładach mleczarskich, podczas produkcji soków, alkoholi czy też płynnych tłuszczy.

W naszym asortymencie znajdziesz także węże do oleju , paliwa czy też chłodnicy.

Przemysłowe węże do powietrza

Posiadamy również profesjonalne, przemysłowe węże do powietrza. Węże te wykorzystywane są w instalacjach sprężonego powietrza do podłączania różnego typu urządzeń pneumatycznych. Przykładem zastosowania są agregaty malarskie, młoty, świdry, szlifierki, itp. Przewody do powietrza używane są podczas wykonywania oprysków owadobójczych czy też chwastobójczych. Węże do sprężonego powietrza są niezastąpione w medycynie oraz stomatologii.

Innowacyjnym rozwiązaniem jest magazynowanie nadwyżek energii w sprężonym powietrzu, które transportuje się do podziemnych zbiorników za pomocą przewodów do powietrza. Gdy zachodzi taka konieczność, sprężone powietrze jest uwalniane i zamieniane w energię.

Tresc "Charakterystyka"

Tresc "dane techniczne"

Pliki do pobrania

© Copyright 2023 Mechanix MD | Polityka cookies | Realizacja: PRO-NET