cysterna

Węże przemysłowe

Węże przemysłowe służą do przepływu substancji ciekłych, gazowych, a także drobnych produktów stałych. Ze względu na swoja elastyczność umożliwiają prosty montaż oraz eliminują ruchy i drgania instalacji. Mogą działać pod ciśnieniem (węże tłoczne) lub na zasadzie ssania (węże ssawne). Wykonuje się je z różnych materiałów w zależności od przeznaczenia m.in.: z gumy, polietylenu (PE), poliamidu (PA), poliuretanu (PUR), teflonu (PA). Posiadamy zarówno modele bez zbrojeń, jak i z oplotem tekstylnym lub stalowym.

Nasza oferta: przewody pneumatyczne, węże do chłodnic i inne

Oferujemy duży wybór węży:

  • do chłodnic;
  • do paliwa i oleju;
  • do pary;
  • do wody i powietrza;
  • asenizacyjne.

Polecamy także wysokiej jakości przewody pneumatyczne, a także dopasowane złącza pneumatyczne. W swoim asortymencie posiadamy również różnego rodzaju złącza, z którymi stworzysz kompletny zestaw do montażu. Wszystkie nasze produkty są solidnie wykonane i odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki atmosferyczne. Wykorzystywane mogą być w wielu instalacjach. Przykładowo sprzężone powietrze można transportować wężami uniwersalnymi, przeznaczonymi do wody i powietrza lub przewodami pneumatycznymi.

Jak wybrać odpowiedni wąż przemysłowy?

Szukasz odpowiednich przewodów pneumatycznych lub dostosowanych do przepływu oleju, a może węży odpornych na wysoką temperaturę? Dzięki naszej bogatej ofercie bez trudu znajdziesz odpowiedni wąż przemysłowy. Należy uwzględnić rodzaj medium i jego stężenie, temperaturę, ciśnienie robocze, przeznaczenie, materiał, z którego zostały wykonany wąż, a także inne wymagania. Przed zakupem należy dokładnie zapoznać się ze specyfikacją danego produktu lub skorzystać z naszej fachowej porady.

Przewody pneumatyczne spiralne

Oferujemy wysokiej jakości przewody pneumatyczne spiralne mające szerokie zastosowanie w transporcie, rolnictwie czy też budownictwie. Największą zaletą przewodów spiralnych jest ich elastyczność. Przewód tego typu ma postać spirali, którą można rozciągnąć do pewnej, określonej długości. Maksymalna długość robocza każdego przewodu spiralnego jest ściśle określona i należy pamiętać o tym, aby jej nie przekraczać. Tego typu przewody znajdują zastosowanie w pojazdach, w których obecny jest pneumatyczny układ hamulcowy. Świetnie sprawdzają się w ciężarówkach czy też przyczepach. Przewody spiralne to węże do powietrza oraz wody.

Oferowane przez nas spiralne przewody pneumatyczne wykonane są z wysokiej jakości poliuretanu lub poliamidu. Są bardzo wytrzymałe oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ich zaletą jest możliwość szybkiego montażu oraz demontażu przy pomocy szybkozłączek.

Przewód pneumatyczny na bębnie

Specjalnym rodzajem węża przemysłowego jest przewód pneumatyczny na bębnie. Tego typu węże znajdują zastosowanie w halach przemysłowych czy też w warsztatach. Obracany bęben umożliwia wygodną pracę z długimi wężami. W każdej chwili możesz rozwinąć przewód na określoną długość, a po skończonej pracy zwinąć go z powrotem. To wygodne i praktyczne rozwiązanie gwarantujące porządek i bezpieczeństwo w miejscu pracy. Metalowy stelaż, do którego przymocowany jest bęben, można także przykręcić do ściany. Rozwijanie i zwijanie przewodu mogą odbywać się w sposób automatyczny lub ręczny.

© Copyright 2023 Mechanix MD | Polityka cookies | Realizacja: PRO-NET