cysterna

Wyważanie kół zamachowych

Wyważanie kół zamachowych odbywa się w naszej firmie przy użyciu nowoczesnych wyważarek. Koło zamachowe stanowi element nowoczesnych silników samochodowych, który odpowiada m.in. za wyrównywanie prędkości obrotowej wału korbowego, gromadzenie energii kinetycznej wspomagającej rozruch samochodu, czy tłumienie drgań silnika. Brak należytego wyważenia koła zamachowego stanowi zagrożenie dla układu napędowego. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie wyważania kół zamachowych oraz wyważania wirników. Wysokiej klasy zaplecze technologiczne pozwala nam oferować usługi korekcji rozmaitych elementów wirujących na najwyższym poziomie. Zapraszamy do nawiązania z nami współpracy!

Kto korzysta z naszych usług wyważania kół zamachowych?

Zajmujemy się wyważaniem kół zamachowych przede wszystkim dla przemysłu mechanicznego oraz motoryzacyjnego. Oferujemy wyważanie kół zamachowych żeliwnych, stalowych oraz aluminiowych. Wyważamy koła zamachowe w maszynach budowlanych i rolniczych. Swoje usługi realizujemy na wyważarkach stacjonarnych w naszej firmie, a także u Klienta, korzystając z mobilnego sprzętu. W przypadku szczegółowych pytań, zapraszamy do skontaktowania się z nami!

Jakie objawy daje nieprawidłowo wyważone koło zamachowe?

Koło zamachowe jest bardzo ważnym elementem generatorów, silników oraz maszyn przemysłowych, rolniczych czy też budowlanych. Prawidłowo wyważone koło zamachowe to gwarancja efektywnej i długotrwałej pracy urządzenia. Jak rozpoznać, że element ten źle pracuje i wymaga wyważenia? Do najczęstszych objawów nieprawidłowej pracy koła zamachowego należą:

  • drgania silnika;
  • nadmierne wibracje maszyny, które nasilają się wraz z upływem czasu;
  • mniejsza wydajność urządzenia przy jednoczesnym, większym zużyciu energii;
  • nieprawidłowa praca sprzęgła tarczowego w ciągnikach;
  • problemy z płynnym ruszaniem;
  • problemy ze zmianą biegów.

Podobne objawy w maszynach rolniczych i przemysłowych mogą również świadczyć o tym, że konieczne jest wyważanie wirników generatorów czy też silników. W naszym serwisie dysponujemy nowoczesnym sprzętem diagnostycznym. To pozwala nam na dokładne zlokalizowanie przyczyny nieprawidłowej pracy urządzenia i przeprowadzenie procesu wyważania elementów, które tego wymagają.

© Copyright 2023 Mechanix MD | Polityka cookies | Realizacja: PRO-NET